Bine ati venit! Telefon: 031 434 44 84


Mesajul Domnului Ministru al Educatiei

Mesajul Domnului Inspector Școlar General, IONEL FLORIAN LIXANDRU cu ocazia deschiderii cursurilor noului an scolar 2017-2018

 

ÎN ATENȚIA PĂRINȚILOR!

Luni, 11.09.2017 vă așteptăm cu drag pentru a parcurge împreună un nou an școlar. Vă rugăm să nu uitați de avizul epidemiologic necesar intrării copilului în colectivitate.

De asemenea, joi, 7.09.2017, ora 16:00, părinții copiilor nou-înscriși la grădiniță sunt invitați să participe la ședința organizată de doamna Director împreună cu cadrele didactice.

 

Vă mulțumim!

 

GRUPELE NOU FORMATE AN ȘCOLAR 2017-2018

 

GRUPA MICĂ “Albă-ca-Zăpada”

 

EDUCATOARE: Badiu Alina

(ETAJ 1)

 

 

  1. Anghel Ilinca;
  2. Bălan Daria Andreea;
  3. Bănică Sofia Elena;
  4. Burlacu Mihnea;
  5. Dicea Maria Patricia;
  6. Dragoe Andrei;
  7. Epure Radu Tudor;
  8. Emilian Erika Maria;
  9. Genes Teodor;
  10. Gheorghe Sara Teodora;
  11.  Glonț Natalia Nicoleta;
  12.  Lazăr Tudor Ștefan;
  13.  Lică Rianna Maria;
  14.  Mihail Horia Codrin;
  15.  Păun Luca Petru;
  16.  Petrișor Ana Alexandra;
  17.  Petrescu Patrick Mihai;
  18. Roșu Ioana Alexandra;
  19. Savu Tudor Christian;
  20. Ursu Rareș Nicholas;
  21. Vidiczki Ana Maria;
  22. Voicu Miruna Ioana;
  23. Voicu Irina Maria;

 

 

GRUPA MICĂ  “FLUTURAȘII VESELI”

 

EDUCATOARE: ZAMFIRA ELENA/ EREMIA ELENA

(ETAJ 1)

 

 

  1. Andrici Ianis;
  2. Bârloiu Teodora Ioana;
  3. Capră Alice Anais;
  4. Cepuch Sonia;
  5. Ciocodeică Vlad Christian;
  6. Ciocoi Bianca Antonia;
  7. Constantin Sofia Alexandra;
  8. Dragomirescu Tatiana-Alexandra;
  9. Duminică Ioana Sofia;
  10. Grigore Ilinca;
  11. Iliescu Vlad Pavel;
  12. Mija Rareș Ștefan;
  13. Nichituș Maria;
  14. Păun Sebastian;
  15. Popa Vlad Gabriel;
  16.  Roman Sabina;
  17. Rotaru Irina;
  18. Simion Matei;
  19. Volintiru- Meceanu Luca Teodor;
  20. Ureche Sarah Ioana;
  21. Urlățeanu Cătălina Mihail.

GRUPA MICĂ “INIMIOARELE VESELE”

 

EDUCATOARE: MICU IONICA

                        CREȚU ELENA

(ETAJ 1)

 

 

  1. Arabagiu Maria Ioana;
  2. Aronescu Petru Andrei;
  3. Alqawasma Omar;
  4. Bărbuceanu Sânziana;
  5. Bănuță Vlad;
  6. Cotună Rareș Andrei;
  7. Dănescu  Andrei Luca;
  8. Dincă Răzvan Gabriel;
  9. Dobre Medeea Christiana;
  10. Frîncu Paul Andrei;
  11. Ganea Gabriel Florin;
  12. Ioniță Fabian Marius;
  13. Iordache Alexandru;
  14. Manta Teodor Gabriel;
  15. Manea Edwin Luca;
  16. Munteanu Elena Sofia;
  17. Ovidenie Mara Antonia;
  18. Sbircea Antonia;
  19. Stănescu Mateo Cristian;
  20. Stelian Dimitris Alexandru;
  21. Stofor Maria.

GRUPA MICĂ “PRICHINDEL”

 

EDUCATOARE: MEȘINĂ MĂDĂLINA/ POPA CORNELIA

(PARTER)

 

 

  1. Andrei Marcu;
  2. Bicu Nicolas Dimitrie;
  3. Bogdan David Andrei;
  4. Cioi David Alexandru;
  5. Cioi Eliza Maria;
  6. Cruceană Tiberiu Andrei;
  7. Cuclea Alexandru Ionuț;
  8. Cursureanu Ștefan Mario;
  9. Demeter Izabella Maria;
  10. Gîlă Rareș Andrei;
  11. Hupoiu Cristian Vlad;
  12. Ispas Alexandru Matei;
  13. Ionescu David Arri;
  14. Lăcătușu Alexandru Robert;
  15. Licșor Isabela;
  16. MurguVladimir Petru;
  17. Mitroi Andrei Bogdan;
  18. Prodan Robert;
  19. Sava Vlad Dragoș;
  20. Țurcanu Victor Alexandru;
  21. Vlădan Luca;
  22. Văduva Haido Maria

 

GRUPA MIJLOCIE ”SPIRIDUȘII VESELI”

 

EDUCATOARE: CHIONCEL FLORINA/ GHEORGHE CARMEN

(PARTER)

 

 

 

  1. Cărbunaru Cristina;
  2. Delcea Victor;
  3. Dimofte Natalia;
  4. Dobre Andrei;
  5. Erghelegiu Elisa;
  6. Feodorov Mark;
  7. Ispas Ana;
  8. Lunganu Ana;
  9. Militaru Ariana;
  10. Nacu Gabriel;
  11. Nicolau Bianca;
  12. Păltănea Tudor;
  13. Petrache Daria;
  14. Popescu Andra;
  15. Preda Ștefan;
  16. Radu Natalia;
  17. Aciobăniței Ioana;
  18. Scurtu Raysa;
  19. Stoica Vladimir;
  20. Tătaru Mateo;

 

 

Raport al cererilor de înscriere

 

Raport al cererilor de înscriere      
Generat la data: 19/06/2017 12:23              
               
               
NUME CNP UNITATE GRUPĂ FORMĂ ALTERNATIVĂ LIMBĂ TELEFON
ACIOBĂNIȚEI IOANA ALEXANDRA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română  admis
ALQAWASMA OMAR     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
ANDREI MARCU     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
ANDRICI IANIS ANDREI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
ANGHEL ILINCA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
ARABAGIU MARIA IOANA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
ARONESCU PETRU ANDREI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
BĂLAN DARIA ANDREA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
BĂLAN PAUL ANDREI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română  admis
BĂNICĂ SOFIA ELENA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
BĂNUȚĂ VLAD     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
BĂRBUCEANU SÂNZIANA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
BÂRLOIU TEODORA IOANA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
BICU NICOLAS DIMITRIE    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
BOGDAN DAVID ANDREI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
BULHACU ANIELA ALEXANDRA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română  admis
CAPRĂ ALICE ANAIS    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
CĂRBUNARU CRISTINA MIRUNA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română  admis
CEPUCH SONIA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
CHIVU DRAGOȘ     Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română  admis
CHIVU MATEI     Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română  admis
CIOACĂ TEODORA ALEXANDRA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română  admis
CIOCODEICĂ VLAD CRISTIAN    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
CIOCOI BIANCA ANTONIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
CIOI DAVID ALEXANDRU    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
CIOI ELIZA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
COMAN DAVID ADRIAN    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română  admis
CONSTANTIN SOFIA ALEXANDRA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
COTUNĂ RAREȘ ANDREI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
CRUCEANĂ TIBERIU ANDREI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
CUCLEA ALEXANDRU IONUȚ    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
CURSUREANU ȘTEFAN MARIO    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
DĂNESCU ANDREI LUCA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română  admis
DELCEA VICTOR IULIAN    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română  admis
DEMETER IZABELLA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
DICEA MARIA PATRICIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
DIMOFTE NATALIA ELENA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
DINCĂ RĂZVAN GABRIEL    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
DOBRE ANDREI DAVID    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
DOBRE MEDEEA CRISTIANA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
DRAGOE ANDREI     Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
DUMINICĂ IOANA SOFIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
EMILIAN ERIKA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
EPURE RADU TUDOR    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
ERGHELEGIU ELISA FLORENTINA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
FEODOROV MARK     Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
FRÎNCU PAUL ANDREI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
GANEA GABRIEL FLORIN    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
GENES TEODOR     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
GHEORGHE SARA TEODORA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
GÎLĂ RAREȘ ANDREI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
GLONȚ NATALIA NICOLETA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
GRIGORE ILINCA     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
HUPOIU CRISTIAN VLAD    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
IACOB ANTONIA IOANA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
ILIESCU VLAD PAVEL    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
IONESCU DAVID ARRI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
IONIȚĂ FABIAN MARIUS    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
IORDACHE ALEXANDRU     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
ISPAS ALEXANDRU MATEI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
ISPAS ANA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
LĂCĂTUȘU ALEXANDRU ROBERT    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
LICĂ RIANNA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
LICȘOR ISABELA     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
LUNGANA ANA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
MANEA EDWIN LUCA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
MANTA ANA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
MANTA TEODOR GABRIEL    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
MIHAIL HORIA CODRIN    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
MIJA RAREȘ ȘTEFAN    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
MILITARU ARIANA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
MITROI ANDREI BOGDAN    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
MUNTEANU ELENA SOFIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
MURGU VLADIMIR PETRU    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
NACU GABRIEL EMIL    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
NICHITUȘ MARIA     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
NICOLAU BIANCA ELENA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
OVIDENIE MARA ANTONIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
PANAIT ANCA TEODORA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
PĂLTĂNEA TUDOR     Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
PĂUN LUCA PETRU    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
PĂUN SEBASTIAN MIHAI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
PETRACHE DARIA NICOLETA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
PETRESCU PATRICK MIHAI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
PETRIȘOR ANA ALEXANDRA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
POPA VLAD GABRIEL    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
POPESCU ANDRA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
PRODAN ROBERT GABRIEL    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
RADU NATALIA ILINCA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
ROMAN SABINA     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
ROMEDEA IULIA ALEXANDRA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
ROȘU IOANA ALEXANDRA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
ROTARU IRINA     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
SAVA VLAD DRAGOȘ    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
SAVU TUDOR CRISTIAN    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
SBÎRCEA ANTONIA     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
SCURTU RAYSA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
SIMION MATEI GABRIEL    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
STĂNESCU MATEO CRISTIAN    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
STELIAN DIMITRIS ALEXANDRU    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
STOFOR MARIA     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
STOICA RALUCA     Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
STOICA VLADIMIR ANDREI    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
STROE ALEXANDRU     Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
TĂTARU MATEO GABRIEL    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
ȚURCANU VICTOR ALEXANDRU    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
URECHE SARAH IOANA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
URLĂȚEANU CĂTĂLIN MIHAIL    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
URSU RAREȘ NICHOLAS    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
VASILE MARIA     Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
VIDICZKI ANA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
VLĂDAN LUCA PETRU    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
VLĂDULESCU TEODORA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mijlocie Prelungit Tradițional Limba română admis
VOICU IRINA MARIA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
VOICU MIRUNA IOANA    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis
VOLINTIRU-MECEANU LUCA TEODOR    Grădiniţa nr. 218 Grupa mică Prelungit Tradițional Limba română admis

 

 

 

 

 

 

 

 

                                      IN ATENTIA PARINTILOR !

 

 

GRADINITELE CARE VOR FUNCTIONA IN PERIOADA VACANTEI DE VARA SUNT :

 

  • LUNA IULIE- GRADINITA NR.274 ( Bd .Iuliu Maniu ,nr.9,tel. 0213163345 )

 

  • LUNA AUGUST – GRADINITA NR.230 ( Al.Potaisa ,nr.3, Tel.0217782808 )

 

IN PERIOADA 15-20 IUNIE SE DEPUNE LA UNITATILE RESPECTIVE DOSARUL DE INSCRIERE CARE VA CUPRINDE :

 

 

  • GRADINITA NR.274 – Dosarul medical;

-  Adeverinta de la gradinita nr.218 precum ca este inscris copilul in anul scolar 2016-2017

- Cererea Tip semnata de ambii parinti ;

- Plata anticipata pentru  perioada  inscrierii;

 

  • GRADINITA NR.230 :  -Adeverinta de la grad.nr.218;

                                               -Cererea tip de inscriere ;

                                               - Plata anticipata pt.perioada inscrierii .

                                                   

 

”Din mic si mare rasare sarbatoare”

Paște 2017

 

“Bucuria vine din lucruri mărunte.  Liniștea vine din suflet.  Lumina vine din inima fiecăruia.”

    Cadrele didactice au considerat că acum, în prag de sărbătoare este momentul potrivit de a transmite “din mic și mare” câte un strop de fericire și de a forma un colectiv unit pentru cei mici.

    Dorim, pe această cale, să vă mulțumim, dragi părinți, pentru spiritul de unitate, promptitudinea cu care ați răspuns chemării noastre si pentru implicarea dumneavoastră în această acțiune!

    Sărbători fericite alături de cei dragi, să aveți parte de multă căldură în suflet și în casă și să nu vă lipsească cele 4 taine divine: încredere, speranță, lumină și iubire!

 

PAȘTE FERICIT!

 
 

 


 

 

 

 

 

ÎN ATENȚIA PĂRINȚILOR!

PĂRINȚII PREȘCOLARILOR CARE SUSȚIN EVALUAREA PSIHOSOMATICĂ DIN DATA DE 6.03.2017, SUNT RUGAȚI SĂ SE PREZINTE CU:

-COPIE DUPĂ CERTIFICATUL DE NAȘTERE AL COPILULUI;

-ADEVERINȚĂ DE LA MEDICUL DE FAMILIE ÎN CARE SĂ SE SPCIFICE CĂ ESTE AP PENTRU EVALUAREA PSIHOSOMATICĂ

 

PROGRAMARE EVALUARE PSIHOSOMATICĂ

ORA -10:00-10:30

1.Anghel Robert;

2.Brăiloiu Eliza;

3.Cristescu Bogdan;

ORA - 10:30-11:00

1.Drajgu Lara;

2.Epureanu Mihnea;

3. Leonte Andreea;

ORA - 11:00-11:30

1.Munteanu Matei;

2.Tănăsescu Bianca;

3. Dunană Maria;

ORA - 11:30-12:00

1.Iosif Tania;

2.Negoiță Vlad;

3.Pîrvu Eduard;

ORA - 12:00-12:30

1.Zoica Teodora;

2.Bagherian Eduard;

3.Budici Antonia;

ORA - 12:30-13:00

1.Lupu Dan;

2.Macovei Sara;

3.Macovei Cătălin;

ORA - 13:00-13:30

1.Mihalcea Nadia;

2.Mihai Maria;

3.Marin Giulia;

ORA - 13:30-14:00

1.Stan Ștefan;

2.Ghinea Maria;

3.Lisofchi Ingrid;

4.Vasiliu Natalia

PĂRINȚII SUNT RUGAȚI SĂ VINĂ CU 10-15 MINUTE, MAI DEVREME DE ORA PROGRAMATĂ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministerul Educației Naționale și Cercetării Științifice-România

 

UPDATE (ora 18:00): Conform ultimelor informații comunicate de Comandamentul de iarnă al Municipiului București, în Capitală cursurile din unitățile de învățământ preuniversitar vor fi reluate luni, 16 ianuarie. 
În virtutea autonomiei universitare, instituțiile de învățământ superior își vor stabili programul din această săptămână în funcție de specificul propriu.

***
Informații referitoare la județele în care cursurile școlare au fost suspendate în totalitate (data actualizării: luni, 9 ianuarie, ora 17:00)

Potrivit datelor comunicate de inspectoratele școlare județene, marți, 10 ianuarie, nu se vor desfășura cursuri în toate unitățile de învățământ preuniversitar din județele Prahova, Argeș, Brașov, Vaslui, Tulcea, Teleorman, Bacău, Brăila, Olt, Iași, Neamț, Timiș, Galați, Maramureș, Dolj, Suceava, Botoșani, Buzău, Ialomița, llfov, Constanța, Vrancea și din Municipiul București.

În raport cu datele existente în acest moment, miercuri, 11 ianuarie, va fi suspendată activitatea în toate unitățile de învățământ preuniversitar din județul Argeș.

Pentru informații privind județele în care cursurile au fost suspendate parțial, în funcție de problemele punctuale apărute în diverse localități, vă rugăm să accesați acest link: http://bit.ly/2insmlR.

Reamintim că deciziile de suspendare a cursurilor (parțial sau în totalitate) sunt luate de autoritățile locale în colaborare cu inspectoratele școlare județene.

 

 


In atentia parintilor

Va informam ca joi, 08.09.2016, ora 17:30, va avea loc sedinta cu parintii copiilor nou inscrisi in Gradinita nr 218, in vederea comunicarii detaliilor legate de inceperea noului an scolar.

                                                                                    Va asteptam!

 

 

 

DIRECTOR, POPA CARMEN

 

 

 

 

 

 

Unitatea de învățământ - Grădinița Numărul 218

 

 

 

Lista cererilor din Etapa I Faza 1

 

Anul şcolar 2016-2017

 

Nr

 

Dată

Nume

Prenume

Unitate

Formă de

Stare

 

 

depunere

 

crt

 

cerere

 

 

 

învățământ

cerere

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

01-06-2016

ALACI

ANDREEA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

MIHAELA

 

2

 

23-05-2016

ALEXE

VIVIANA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

 

3

 

25-05-2016

ANGHEL

ANDRADA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

MARIA

 

4

 

24-05-2016

BARBU

ANNIS

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

ANTONIA

 

5

 

27-05-2016

BUJOR

ILINCA MARIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

 

6

 

23-05-2016

BURLACU

MIHNEA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

ALEXANDRU

 

7

 

24-05-2016

CAPRĂ

ALESIA MARIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

 

8

 

10-06-2016

CATLAMAN

ANDREEA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

ELENA

 

9

 

27-05-2016

CĂRĂMIDĂ

ALECSANDRA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

MARIA

 

10

 

27-05-2016

CHEȘCULES

AMZA TUDOR

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

CU

 

11

 

24-05-2016

COJOCARU

PATRICK

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

ANDREI

 

12

 

02-06-2016

CONSTANTI

IOANA RADINA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

NESCU

 

SIIIR

16.06.2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                       
 

Nr

Dată

 

 

 

Alternativa

Stare

 

depunere

Nume

Prenume

Unitate

 

crt

educațională

cerere

 

 

cerere

 

 

 

 

 

 

13

10-06-2016

COSTACHE

FILIP MIHAI

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

 

14

23-05-2016

COSTIN

IULIA ELENA

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

 

15

25-05-2016

COSTIUC

EDUARD

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

ANDREAS

 

16

23-05-2016

CRĂCIUNES

MIRUNA IOANA

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

 

 

CU

 

 

 

 

 

17

23-05-2016

DAGEAC

MARC

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

 

18

23-05-2016

DAGEAC

PATRIC

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

 

19

07-06-2016

DANET

MIHAI

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

THEODOR

 

20

30-05-2016

DAVID

PETRU

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

 

21

24-05-2016

DIACONEAS

MIHAI

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

 

 

A

 

 

 

 

 

22

23-05-2016

DOBRANICI

EDAN MIHAI

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

 

23

09-06-2016

DOBRE

AMALIA

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

ŞTEFANIA

 

24

26-05-2016

DOBRE

MATEI

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

ALEXANDRU

 

25

25-05-2016

DRAGNEA

LAURENȚIU

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

ANDREI

 

26

24-05-2016

DRAGOMIR

DARIUS

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

ANDREI

 

27

23-05-2016

DUMITRESC

LUCA

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

U

 

28

23-05-2016

DUŢĂ

PETRU

Grădiniţa nr. 218

Tradițional

admis

 

CRISTIAN

 

SIIIR   16.06.2016                                                                                                                                                                              Pagina 2 din 7

Nr

Dată

 

 

 

Formă de

Stare

 

depunere

Nume

Prenume

Unitate

 

crt

învățământ

cerere

 

 

cerere

 

 

 

 

 

 

29

26-05-2016

ENACHE

ELENA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ALEXANDRA

 

30

27-05-2016

FOLEA

MARIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ISABELLE

 

31

25-05-2016

GADIAC

ALEXANDRA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

MARIA

 

32

27-05-2016

GRANCEA

LUCA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

33

01-06-2016

HERMAN

VLADIMIR

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

34

07-06-2016

HODIVOIAN

NADIA MARIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

 

U

 

 

 

 

 

35

25-05-2016

IANCU

ANDREEA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

SOFIA

 

36

23-05-2016

IONAŞ

IOANA MARIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

37

26-05-2016

ISĂCESCU

SARA ELENA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

38

31-05-2016

JURCĂ

MARIA ELENA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

39

23-05-2016

LĂCĂTUŞU

ANDREI FELIX

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

40

24-05-2016

LICĂ

MARIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

41

01-06-2016

MANDA

IOANA ALEXIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

42

01-06-2016

MANDA

TUDOR ANDREI

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

43

25-05-2016

MARCHIDAN

CARLA IUNIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

U

 

44

23-05-2016

MARHAN

NICOLE

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

GEORGIANA

 

 

SIIIR   16.06.2016                                                                                                                                                                              Pagina 3 din 7

 

Nr

Dată

 

 

 

Formă de

Stare

 

depunere

Nume

Prenume

Unitate

 

crt

învățământ

cerere

 

 

cerere

 

 

 

 

 

 

45

27-05-2016

MIHALACHE

IRIS ANA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

MARIA

 

46

24-05-2016

MIRCEA

SOPHIA MARIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

47

26-05-2016

MUAAWIA

ALYA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

48

23-05-2016

NEAGU

ALBERT

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ALECSANDRU

 

49

02-06-2016

NISTORAN

DANIELA RAISA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

50

10-06-2016

OARGĂ

ALESSIA MARIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

 

 

INES

 

 

 

 

51

10-06-2016

PAVEL

ALESSIA MARIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

52

23-05-2016

PERIŢEANU

MARIA SOPHIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

53

06-06-2016

POPESCU

RAREȘ ȘTEFAN

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

54

23-05-2016

POPOVICI

ALEXANDRU

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ANDREI

 

55

30-05-2016

PRODĂNEL

ŞTEFAN

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ANDREI

 

56

10-06-2016

REBEGEA

ANDREI RARES

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

57

10-06-2016

RUSCA

ANDREI

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

CRISTIAN

 

58

23-05-2016

SIMOIN

ŞTEFAN

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

DRAGOŞ

 

59

26-05-2016

SOROCEANU

IRINA MARIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

60

25-05-2016

STAN

ILINCA MARIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

 

SIIIR   16.06.2016                                                                                                                                                                              Pagina 4 din 7

 

Nr

Dată

 

 

 

Formă de

Stare

 

depunere

Nume

Prenume

Unitate

 

crt

învățământ

cerere

 

 

cerere

 

 

 

 

 

 

61

24-05-2016

STANCA

VLAD MATEI

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

62

24-05-2016

STANCOVICI

ANTONIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ANDREEA

 

63

31-05-2016

STANCU

TUDOR

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

CATALIN

 

64

25-05-2016

STOICA

DRAGOȘ

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

GABRIEL

 

65

24-05-2016

STOICA

FILIP

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ALEXANDRU

 

66

23-05-2016

TOMA

TIBERIU

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ANDREI

 

67

27-05-2016

TUDORAN

LUISA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ŞTEFANIA

 

68

25-05-2016

TUDOSE

NATALIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

69

09-06-2016

ŢIGĂNILĂ

IASMINA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

70

06-06-2016

ȚÎRLESCU

CĂLIN LUCA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

71

25-05-2016

VASILE

SOFIA ILINCA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

72

10-06-2016

ZABAVA

VLAD ANDREI

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

73

30-05-2016

ZAMFIRESC

DARIA IOANA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

U

 

74

30-05-2016

ZAMFIRESC

DAVID

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

U

ALEXANDRU

 

75

30-05-2016

ZAMFIRESC

DENISA ELENA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

U

 

76

31-05-2016

BULHACU

ANIELA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

respins

 

ALEXANDRA

 

 

SIIIR   16.06.2016                                                                                                                                                                              Pagina 5 din 7

 

Nr

Dată

 

 

 

Formă de

Stare

 

depunere

Nume

Prenume

Unitate

 

crt

învățământ

cerere

 

 

cerere

 

 

 

 

 

 

77

24-05-2016

EPURE

RADU TUDOR

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

respins

 

 

78

26-05-2016

GRAMA

SONIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

respins

 

ȘTEFANIA

 

79

31-05-2016

STOICA

ERIC FLORINEL

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

respins

 

 

80

08-06-2016

BUZATU

ERIC ANDREI

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

81

24-05-2016

CATINA

ROBERT

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

CHRISTIAN

 

82

06-06-2016

CÂRLAN

ANDREI

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ANTIP

ALEXANDRU

 

83

23-05-2016

CRÎMU

SOFIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ALEXANDRA

 

84

23-05-2016

DANU

ŞTEFAN

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ANDREI

 

85

25-05-2016

MOCANU

DENISA IOANA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

86

07-06-2016

NEAGU

TATIANA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

87

27-05-2016

OLTEAN

ALESSIA IOANA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

88

25-05-2016

OLTEANU

SOFIA ALESSIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

89

26-05-2016

PĂDUREȚ

ALEXIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

MIHAELA

 

90

23-05-2016

PETRESCU

MAYA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ANDREEA

 

91

24-05-2016

RADU

HORIA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

92

03-06-2016

TALPEANU

MATEI IONUT

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

 

SIIIR   16.06.2016                                                                                                                                                                              Pagina 6 din 7

Nr

Dată

 

 

 

Formă de

Stare

 

depunere

Nume

Prenume

Unitate

 

crt

învățământ

cerere

 

 

cerere

 

 

 

 

 

 

93

27-05-2016

BIRĂU

ALEXANDRU

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

CRISTIAN

 

94

25-05-2016

PETRE

ANDREI

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

CATALIN

 

95

08-06-2016

PETRE

IRINA

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ANASTASIA

 

96

25-05-2016

STOICA

EDUARD

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

admis

 

ANDREI

 

97

31-05-2016

POPESCU

DAVID

Grădiniţa nr. 218

Prelungit

respins

 

 

SIIIR   16.06.2016                                                                                                                                                                              Pagina 7 din 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

In atentia parintilor!

Procedura de inscriere si reinscriere

ÎN ATENȚIA PĂRINȚILOR!!!

 

Conform procedurii transmise de ISMB nr 9929/ 27.04.2016 , privind REÎNSCRIEREA ȘI ÎNSCRIEREA în învățământul preșcolar pentru anul școlar 2016-2017, vă aducem la cunoștință următoarele:

4.05- 20.05.2016,

Dosarele necesare reînscrierii ,vor cuprinde urmatoarele documente:

Dosarele COMPLETE, vor fi predate doamnelor educatoare de la fiecare grupă, pe bază de semnătură!

 

Va multumim!

Procedura privind rezolvarea starilor conflictuale:

Va multumim!

 



Dezvoltat de DevTeam.ro